Mobil Uygulama Geliştirme

Mobil cihazların popüler olmasıyla birlikte internet kullanıcılarının %70'i bu cihazlar üzerinden internette dolaşmaya başladı. Dijital dünya'nın %70 gibi çok büyük bir bölümünü oluşturan bu kullanıcılara ulaşabilmek için firmalar ve markalar mobil uygulama yazdırmaya başladı. Web sitelerinin responsive tasarımlar ile mobil cihazlar için uygun ekran dizilimi ve tasarımını yakalama çabasıda bu sebeptendir.

Mobil uygulamalar internet sitelerinden farklı olarak kullanıcının cihazında çalıştığı için, kullanıcı bilgilerine erişme ve kullanıcıya özel bir sunum yapabilme avantajına sahiptir. Standart bir internet tarayıcı üzerinden domain adınızı yazarak size ulaşabilmesinden ziyade, firmanızın ve markanızın logosu ile tasarlanmış bir uygulamaya tek tıkla giriş yapmak ve mobil cihaz içerisindeki uygulamada saklanan bilgiler neticesinde kullanıcı adı ve parola girişi yapmadan direk size ulaşabilmesi arasında çok özel farklar vardır.

Kullanılan mobil cihazlar için tasarlanan uygulamalar genel olarak mobil cihaz id'sini(ip adresi gibi benzersiz bir numarayı) kullanırlar. Bu numaranın benzersiz olması neticesiyle uygulama, hangi kullanıcının sisteme giriş yaptığını bilir. Elde edilen bu bilgiler neticesinde kullanıcıya özel olarak avantajlar, kuponlar, fırsatlar, kampanyalar gibi kişiye özel bir kullanıcı deneyimi müşterilerinize sunularak, müşteri memnuniyeti ve ürüne ulaşma hızı bakımından daha kusursuz bir hizmet sunulduğundan insanların çokça tercih ettiği çağımızın dijital pazarlama tekniği mobil uygulamalardır.

Mobil uygulamalar sağladıkları işlev bakımından kategorilere ayrılır. Büyük bir e-ticaret sisteminin uygulamasınıda, küçük bir grubu birbirine bağlayacak, satış ve pazarlama özelliği olmayan bir sosyal uygulamayıda sizin için yazabiliriz.

Profesyonel mobil yazılım ekibimizle istediğiniz uygulamaya sahip olmak için doğru yerdesiniz. Sahip olmak istediğiniz mobil uygulamanın kategorisine göre ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun mobil uygulamayı geliştirelim, siz sadece uygulama fikrinizi bizimle paylaşın ve tüm aşamaları yönetin.